Družina na Božence v akci

Únor v družince byl ve znamení rukodělných prací, vyráběli jsme a vyráběli, srdíčka, přáníčka, masky, malovali obří výkres našemu městu k narozeninám. Ale také už nedočkavě vyhlížíme jaro na našich procházkách a pobytu venku.

Pro prvňáčky jsem si ve ŠD připravila povídání o hodinách. Víme kde je máme ve škole, umíme je poznávat. S básní “Čtvrt, půl, třičtvrtě, celá….” nám šlo vše daleko lépe. Udělat z vlastního těla ručičky byla zábava, ale hlavně dobrá průprava pro další práci. Seřadit čísla na ciferníky, rozložit správně ručičky hodin a nastavit správný čas už nebylo tak snadné. Ale zvládli jsme to. A čas nám utekl jako voda.

Napsala Gabriela Žáková

IMAG0126

Krásné únorové sluníčko nás vylákalo na první předjarní vycházku. Nebyla obyčejná. Vydali jsme se na cyklotrasu a cestou si opakovali, co všechno už známe. Dopravní značky pro správné přecházení přes přechod. Pozorovali jsme také krásné hejno kačen rybo-chody. Kdo ví, co to je? :-). Příště si to vše určitě zopakujeme. Hřál nás pocit z příjemně prožitého odpoledne.

Napsala Naděžda Petříková

šd 2

šd 3

V měsíci únoru jsme si také zasoutěžili ve dvojicích známou vědomostní hru ,,Kufr“ a vyzkoušeli, jak jsme zběhlí ve vyjadřování, popisu, používání slovní zásoby a že to není vůbec u některých slov tak jednoduché. Kamarádi si navzájem vyzkoušeli pozici jak radícího, tak hádajícího a moc nás to bavilo. Poslední páteční den před jarními prázdninami jsme vyrazili na výstavu ,,Papírových hraček“, do Vodní tvrze. Viděli jsme spoustu starých dochovaných papírových hraček, co všechno se dá z papíru vyrobit. Zejména klukům se zalíbil tank, auta a vesmírná loď, děvčatům zase pokojíček pro panenky. Výstava se nám líbila, v brzké době se chystáme na další.

Napsala Dana Spáčilová

20170214_133937