Družina jede!! Aneb tvoříme, zatloukáme, zatloukáme, korálkujeme a motáme :-)

Únor byl ve znamení lásky a tak jsme chtěli obdarovat ty, které máme rádi. Jedním z dárků bylo srdce na odřezku dřeva. Hlavní činností bylo zatloukání hřebíků do plátu uřezané větve a jejich následné omotávání barevnými bavlnkami. Zatloukání bylo sice dost hlučné a občas mírně utrpěl i nějaký ten prstík, ale v zápalu činnosti to nikomu ani nevadilo. Naopak, děti (a nejen kluci, ale i děvčata) byly z bouchání kladivem do hřebíků přímo nadšeny a s pocitem dobře vykonané práce si odnášely výrobek domů.

zatloukat11

 

Další z činností, kterou si děti mohly v družině vyzkoušet, bylo korálkování. Tentokrát tvořily srdce navlékáním korálků na vlasec podle přiloženého návodu. Žádná sranda, chce to opravdu hodně trpělivosti. Vlasec se kroutí a korálky jsou tak miniaturní! Děti, které tuto práci začaly, se k tomu ale postavily čelem a tak se jim, i přes občasné zádrhely, podařilo srdce dokončit. A stejně jako se děvčata pustila do zatloukání hřebíků, našlo se i pro korálkování pár nadšenců z řad chlapců. Odměnou těmto dětem bylo korálkové srdíčko vhodné jako přívěšek na klíče nebo třeba ozdoba na krk.

Napsala Renata Šmoldasová

Fotografie11779

Fotografie11781

Pozadu nezůstaly ani děti z 2. oddělení ŠD paní vychovatelky Petříkové a motaly a motaly …. 🙂 svá srdíčka z vln, také stříhaly stromečková přání. Všeho se účastnily s radostí a nadšením, vždyť to byly přeci dárky pro ty nejnejnejbližší. 🙂

Napsala Naděžda Petříková

motání 1

motání