Doškolná aneb hurá na prázdniny!

Někteří z nás byli možná někdy po škole, ale Doškolná – to tady bylo poprvé, ale určitě ne naposledy!

Už minulý rok se v závěru května konala akce s názvem 10 let Spolufest, která měla být jednak oslavou desetiletého sloučení 3 základních škol, ale také tak trochu netradičním rozloučením se školním rokem a prezentací toho nejlepšího, co se naši žáci během několika měsíců naučili a secvičili. Na tuto akci jsme letos navázali a zahájili tak tradici se na konci školního roku vidět společně i s rodiči, sourozenci, babičkami, dědečky … i se zástupci města Jeseník.

Letošní  Doškolná se nesla v duchu různých písní – od lidových až po současné interprety, byla protkána tancem a zvukem kytary i houslí. Kromě krásných hudebních a tanečních vystoupení (skupina YES Dance) své umění prezentovaly i děti z pěveckého, dramatického kroužku, z oddílu Karate Jeseník, anglicky recitovaly děti z IV. A a česky zpívala celá V. B.

Během přestávek mezi jednotlivými vstupy na pódiu mohli všichni přítomní zhlédnout ukázku canisterapie, prozkoumat vybavení hasičského vozu, občerstvit se, projít 8 různých zábavných stanovišť a ti nejmenší měli možnost si i zablbnout na skákacím hradu.

Kromě pódiového programu probíhal i závod tříčlenných rodinných družstev Nábřežní Trophy  a discgolf.

Kdo tam byl, ten se doufám dobře pobavil a kdo ne, ten se může těšit na příště!

Poděkování za velmi pestrý a nabitý program patří všem učitelům i žákům podílejícím se na přípravě i realizaci celé akce, která se konala pod záštitou Sdružení rodičů při ZŠ Jeseník. Ta zajistila mimo jiné i sponzory, jak anonymní, tak jmenovaném, i těm patří velké dík:

V a H stavby Jeseník, s.r.o.

Technické služby Jeseník, a.s.

Zemědělské družstvo Jeseník

Yes Dance

Knihkupectví Domeček

 

Napsala Jana Zlámalová