Co se dělo v únoru ve školní družině

Naše lednová radost ze sněhu nebyla tak dlouhá, jak jsme očekávali. Sněhu bylo málo. Přesto jsme i tak část svého času trávili venku. V polovině měsíce se dokonce třeťáci a čtvrťáci vyřádili na kopci ve Smetanových sadech jízdou na bobech. Další žáci vyráběli dárky svým blízkým, blížil se svátek Valentýna. A protože se zajímáme také o historii našeho města, zavítali jsme s dětmi do Vodní tvrze, mrkli na radnici, pobesedovali v Informačním centru města Jeseník. Tam jsme splnili vědomostní kvíz, který byl završením prvního poznávacího bloku. Další náplní naši družinové činnosti byl i čas trávený v tělocvičně. Tam jsme cvičili na nářadí a pobyt jsme zakončovali vybíjenou v jejich různých podobách. Koncem měsíce jsme si vyráběli masky. To proto, že se blížil Masopust a chtěli jsme se zúčastnit v úterý 21. 2. karnevalového průvodu, který pořádala DUHA. Před budovou se shromáždilo téměř 50 dětí v pěkných maskách. Na malém plácku před Duhou nás přivítaly zvuky bubnů. Počasí se, ale zbláznilo a začalo pršet. Přesto jsme prošli školou a náměstím a ukázali se rodičům, návštěvníkům města. Všem jsme zamávali a spěchali zpět. Tady jsme byli odměněni koblihou, vypili jsme horký čaj. A světe, div se, nakonec vykouklo i sluníčko. Děkujeme všem, kteří se na akci připravili, přišli, těm, kteří vedou děti k tradicím. Samozřejmě bez organizátorů  a vychovatelů by akce nebyla. Tento měsíc končí ve škole předčasně, protože děti čekají JARNÍ PRÁZDNINY.                                                                                                                                               napsala  J. KlosowskáWP_20170217_011

WP_20170217_006

WP_20170216_003

WP_20170210_001

WP_20170201_009