Co je to „Zdravá pětka“ ?

Ve dnech 21. 3. – 31. 3. 2016 jsme se znovu po roce sešli se sympatickou lektorkou paní Mgr. Jolanou Keprtovou a pokračovali v zajímavém vzdělávacím programu Zdravá 5, určený všem MŠ a ZŠ v celé České republice. Tento program poskytuje zdarma Nadační fond Albert a seznamuje děti prvních až pátých tříd s pěti základními zásadami zdravého stravování. Tentokrát si pro nás paní lektorka připravila pohádku o Otylce, obrovský výživový talíř a veselé písničky s tancováním. Ochutnávali jsme a poznávali ovoce a zeleninu, do vozíku skládali potraviny pro zdravou svačinku a vytvářeli z ovoce a zeleniny nejen zdravé, ale i veselé svačinkové obrázky. I v letošním roce na nás čekalo vysvědčení Zdravé 5 a recepty na zdravá a chutná jídla.

Rodičové, i vy víte, jak nám připravit zdravou a chutnou svačinku? Pro nás je to hračka!

Zapsala: Zdeňka Mrosková