Cesta do Nepálu

Kdo z nás měl už možnost vycestovat do Nepálu? Dne 21. 3. jsme se tam, alespoň zprostředkovaně, mohli podívat my. Naším průvodcem se stal pan Zákrzecký, který si pro nás připravil poutavou fotografickou prezentaci. V rámci celoročního programu ve školní družině – Cesta kolem světa, jsme tentokrát procestovali tento asijský stát.
Podívali jsme se jak vypadá místní škola, obchod, fotbalové hřiště, s čím si hrají místní děti a hlavně jak se plánuje expedice na osmitisícovky. Krásu hor, ledovcových polí a možná rizika s výstupem na nejvyšší vrcholy světa, to vše se děti dozvěděly z poutavého vyprávění. V závěru jim pan Zákrzecký ukázal, které věci nesmí chybět v expedičním batohu. Péřová bunda, kalhoty, boty, mačky, cepín, karabiny, lano….. vyzkoušeli jsme si je, prohlédli jsme si je, ohmatali jsme si je. Jako dárek jsme v závěru dostali tradiční barevné vlaječky s modlitbami.
Hodinové vyprávění nám přiblížilo další kousek z našeho světa. Možná se tam jednou vypravíme i my.
Pozvánka, kterou nám pan Zákrzecký připravil byla lákavá a my mu za ní děkujeme.