Aprílový duben v družince

Duben nás nezklamal, užili jsme si skutečně aprílové počasí.
V prvních týdnech měsíce jsme si ještě nečekaně postavili velkého sněhuláka, či tvořili stavby ze sněhu. Víme, že měsíc duben je nejen aprílový, a to doslova, a proto jsme se dali do tvoření. Tvořili jsme kolektivní práci na téma dopravní prostředky a značky s prvňáčky.

Druhý týden jsme oslavili Den Země, výtvarným ztvárněním zeměkoule, kreslením vlajek a besedou na dané téma, co přejeme naší Zemi a co pro to sami můžeme udělat. A protože máme jaro a konečně v druhé polovině dubna nás začalo svými paprsky sluníčko ohřívat, vylákalo nás na procházky do Smetanových sadů, k pramenům, na průlezky.

Na školní zahradě jsme kreslili křídami obrázky pro radost, na pískovišti pekli dorty, koláče, stavěli hráze, někteří skákali přes gumu, švihadlo a užívali jsme si krásných dní. Naše zvědavá očka prozkoumala zahradu, skleníky volnočasového střediska Duha, velké množství výsevních květin, kaktusů i cizokrajných rostlin. Exkurze se nám moc líbila. Duben jsme si užili se vším všudy, jak se patří. Nebyl opomenut ani Den čarodějnic. Některé oddělení se vydaly na delší procházku k památníku čarodějnických procesů. Menší děti si užily den v převlecích za čarodějnice a vyráběly čarodějnice z papíru, jiné si barvily omalovánku ježibaby. Dokonce nás jedna stará čarodějnice navštívila v oddělení u prvňáčků a slíbila, že přiletí příští rok zas. Tak se budeme těšit.

 

Přejeme všem krásné jarní dny. Kolektiv vychovatelů Průchodní