Apríl v družině

Duben je měsíc aprílový a skutečně, počasí nás neustále překvapuje.  Naštěstí se na nás 5. dubna usmálo sluníčko i venku, když k nám dorazil na návštěvu pan učitel Šuška z budovy Nábřežní.  Děti ze 3. a 4.  oddělení strávily příjemné odpoledne v altánku, kde nám pan učitel nejenom poutavě vyprávěl, z čeho a jak se vyrábí velikonoční pomlázka, ale také předvedl a pomáhal při pletení pomlázky z vrbového proutí. Všichni, kteří jsme byli přítomní, jsme si užili pohodové předvelikonoční středeční odpoledne.

Ve čtvrtek jsme měli naplánovanou besedu ve státním archivu, kde jsme se setkali s paní Neubauerovou, maminkou našich kamarádů z družiny. Pozvala nás do zasedací místnosti, kde nám vysvětlila, nejen, k čemu archiv slouží, ale spoustu dalších věcí. Děti si odnesly z besedy spoustu nových poznatků a viděly dokumenty několik stovek let staré.

Jiný den jsme se zabavili výrobou záložek do knížky pro budoucí prvňáčky, děti, které přišly k zápisu. Snad jsme budoucí školáky svými dárky potěšili.

Blížil se čas velikonoční, a protože k nim patří pečení třeba beránka, mazance, tak my jsme se pustili do pečení velikonočních perníků. Zapojila se i děvčata z 5. oddělení a společně jsme jeden den pekli, druhý den zdobili, a třetí den… 🙂 perníkové zajíčky snědli. Takovou radost a hlavně chuť jsme na ně měli, že ani domů jsme si je neodnesli. Tak se můžete aspoň podívat na fotky, jak se nám perníky povedly.

Přejeme slunečné jaro všem.

Apríl v družině (1)

Apríl v družině (2)

Apríl v družině (3)

Apríl v družině (4)

Napsala Dana Spáčilová