Zdolání vrcholu Montenegro – alias zvládnutí adaptačního kurzu v Černém potoce u Velké Kraše

Po stopách horolezecké výpravy se žáci 6. ročníku vydali od středy 19. 9. do pátku 21. 9. v krásném táborovém prostředí nedaleko městečka Vidnava. Na celé 3 dny se kluci a holky ze šestek stali nadějnými adepty horolezecké výpravy Jamese Hillaryho. Team červených, modrých i zelených v čele se svými vůdci (třídními učiteli) musel ještě projít výcvikem a uvědomit si, jakých chyb se dopustili jejich neúspěšní předchůdci. Příprava byla důkladná a pro mnohé i fyzicky náročná, ale nejdůležitější bylo zjištění, že společnými silami jde vše zvládnout a že nejdůležitější je spolupráce, vzájemná pomoc a schopnost si naslouchat a domluvit se. Odměnou bylo pomyslné dobytí vrcholu Montenegro, ve skutečnosti si však odváželi mnohem víc než pocit vítězství – nová přátelství, posílení sebedůvěry a sounáležitosti. Celý adaptační kurz navíc provázelo nádherné letní počasí, takže se část programu mohla odehrát i na koupališti ve Velké Kraši… Teď už se nám to při pohledu z okna zdá jako sen, který bychom si ale rádi nechali často zdát…

Věřím, že si všichni žáci adaptační kurz užili a zkušenosti využijí naplno ve školním roce.

Děkujeme instruktorům za profesionální přístup.

Napsala: Jana Zlámalová