Už jsme naše maličké zapsali do školy

11. 4. probíhal na naší škole zápis do prvních tříd. Kdo je přijat, to už se ví, zde je Rozhodnutí o přijetí, ale jaké bylo první setkání s učiteli a školou, to už všichni neví.

Na pracovišti Průchodní se naši nejmenší společně s rodiči dostavili nejprve do sálu, kde byli přivítáni paní zástupkyní školy  a dětem bylo připevněno kouzelné pořadové číslo. V sále mohli společně shlédnou prezentaci z činnosti této školy, děti si mohly malovat či se jít podívat na pohádku společně se staršími žáky této  školy. Pak se už podle svého čísla a času vydaly společně s rodiči do určené třídy, kde na ně čekala paní učitelka.  Zde děti, pod vedením paní učitelky, zábavnou formou poznávaly barvy, počítaly, malovaly, zpívaly, stříhaly či skládaly, povídaly si a poznávaly obrázky. Na závěr dostaly své první malé vysvědčení a dárek, který pro ně nachystali starší spolužáci.

Na budově Boženy Němcové probíhal jako každoročně formou cestování z pohádky do pohádky. Hned u vchodu vítaly budoucí prvňáčky pohádkové postavy, provedly je školou až k pohádkovým úkolům, které je čekaly v tělocvičně. Děti cestovaly od Perníkové chaloupky, přes Hrnečku vař, Červenou Karkulku, Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého až k Popelce, Sněhurce, Koblížkovi a nakonec skončily u Kocoura v botách. Na jednotlivých stanovištích poznávaly barvy, počítali trpaslíky, malovaly kouř, házely „koblížkem“, stříhaly, skládaly i stavěly, povídaly i poznávaly obrázky. Vše pod pečlivým dohledem paní učitelek, které pak nešetřily chválou a podávaly rodičům zjištěné potřebné informace o dovednostech budoucích prvňáčků.

Zápis probíhal na dvou pracovištích, k zápisu přišlo 114 dětí, z nichž ještě dvě desítky rodičů chtějí žádat o odklad školní povinné docházky. Na průběh našich dvou zápisů se byl podívat pan inspektor a paní místostarosta a také paní učitelky z mateřských školek. S organizací byli stejně spokojeni, jako naši rodiče a jejich dětí.
Milé děti, těšíme se na vás 4. září u nás ve škole.

Výstřižek

DSCN4272

DSCN4276
OLYMPUS DIGITAL CAMERA