ZIMNÍ SPORTOVNÍ POHYBOVÉ AKTIVITY

Od středy 20. do pátku 22. 2. 2018 se celkem 67 žáků z pátých tříd prohánělo na lyžích na svahu Ramzové R-3 pod vedením instruktorů z řad pedagogů naší školy (Vilém Otruba, Šárka Bernatíková, Hana Sedláková, Alice Pecinová a pan ředitel školy Dominik Liberda). A jako každý rok nám vypomáhala i instruktorka paní Zdena Pěkná z SVČ DUHA, za což jí děkujeme.

Počasí nám docela přálo, sněhové podmínky byly výborné a tak jsme se mohli krásně vydovádět. Sportovní aktivity určitě splnily svůj účel, neboť v pátek sjeli krásnými obloučky sjezdovku i žáci, kteří stáli na lyžích poprvé. Poslední den se nám pokazilo počasí, takže jsme nemohli uspořádat tradiční sjezdové závody. Skončili jsme o hodinu dříve a tuto dobu jsme užitečně využili k návštěvě Horské služby na Ramzové. Přednáška člena HS byla zajímavá a naše páťáky rozhodně zaujala. Zástupci Školního parlamentu naší školy (na obou budovách Průchodní a B. Němcové) příští týden předají všem účastníkům zimních radovánek Pamětní list a upomínkovou placku jako malý dáreček na památku na Zimní sportovní pohybové aktivity.

I nelyžaři si užili zimní pohybové aktivity dva dny na bruslích a jeden den vycházkou. Na bruslích trénovali jízdu dopředu, jízdu po jedné brusli, holubičku, obloučky, brždění, sklouznutí po ledě. Za své výkony byli odměněni příjemným pocitem, že se něco nového naučili a získali zaslouženou jedničku na Ledovém vysvědčení. Poslední den bylo sychravo a nevlídno, tak se se vydali k rybníčku na vycházku nakrmit kačeny. Nakonec jsme se šli ohřát do školy, kde jsme si zahráli deskové hry.

Třídenní pobyt na zdravém vzduchu byl skvělým zpestřením začátku 2. pololetí a naši žáci byli velmi spokojeni.