Od Dášeňky ke zkáze světa

V pondělí 25. 2. se prostory tělocvičny na Nábřežní ulici proměnily v divadelní scénu. Pro žáky 8. a 9. ročníku si herci z Divadélka pro školy z Hradce Králové nachystali výukové představení s názvem Fenomén Karel Čapek aneb od Dášeňky ke zkáze světa. Neotřelým a pro mladé diváky poutavým způsobem představili tvorbu jednoho z našich nejvýznamnějších spisovatelů. V uvolněné atmosféře vystoupil hajný ze hry Loupežník, básník a strážmistr z Povídek z jedné a druhé kapsy, Doktor Galén z Bílé nemoci či Adam ze hry Adam stvořitel. Divadlo si kladlo za cíl podat nejen odborný výklad, ale navázat i kontakt s publikem. To se jim opravdu dařilo a některé role si dokonce zahráli i sami žáci.

Divadelní představení nám tak příjemně zpestřilo zahájení nového pracovního týdne.

Napsala: Jana Zlámalová

,