Projekt Edison 18. – 22. 2.

Vážení rodiče, milí žáci,

jak jsme Vás již na našich webových stránkách informovali, v týdnu od 18. do 22. 2. bude na naší škole probíhat projekt Edison pod záštitou organizace AIESEC. Díky multikulturní atmosféře, navozené zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného. Do dění na škole se zapojí skupina sedmi anglicky mluvících vysokoškoláků z různých zemí. Medailonky studentů s bližšími informacemi naleznete níže. V rámci výuky budou studenti naše žáky 5. – 9. ročníku seznamovat se svými rodnými zeměmi a zároveň si žáci budou moci rozšiřovat své komunikační dovednosti v anglickém jazyce.

Kromě výuky chystáme i odpolední program:

Ve středu 20. 2. nabízíme žákům  6. – 9. ročníku  „SPORTOVNÍ ODPOLEDNE“ v jesenických lázních. Čas se stážisty si děti mohou zpestřit buď bruslením nebo lekcí nordic walking pod vedením paní Kateřiny Galuškové, které tímto za nabídku děkujeme.  Po lekci bude následovat procházka s nordic holemi po okolí lázní. Přihláška na akci bude zaslána rodičům přes edookit.

pátek 22. 2. od 15.00 do cca 17:30 zveme všechny rodiče, žáky a širokou veřejnost do školní budovy na Nábřežní ulici na tzv. GLOBAL VILLAGE (Světovou vesničku), kde nás naši hosté pomyslně přenesou do svých rodných zemí: Ukrajina, Jordánsko, Maroko, Taiwan, Turecko, Kyrgystán a Indonézie.  Nedílnou součástí prezentací budou následné diskuse, kde jazykovou bariéru pomohou odstranit naši žáci s výbornými znalostmi angličtiny. V tělocvičně proběhnou hravé, sportovní a jazykově zaměřené aktivity. Jelikož nám někteří stážisti představí svá tradiční jídla, moc bychom uvítali, kdyby se našli dobrovolníci, kteří by upekli na ukázku zase něco českého našim zahraničním hostům. (V kladném případě mě o tom prosím předem informujte na e-mailu: martina.konecna@zsjesenik.cz)

Těšíme se na týden plný netradičních zážitků

Za organizátory projektu Martina Konečná