Co nám přinesl za zážitky prosinec

Na prosinec se vždy , my děti, moc těšíme. Během měsíce na nás čeká spousta aktivit, pořád se něco děje. A pokud ještě napadne spousta sněhu, je to vůbec to nejlepší. A taky že nám sníh napadl. 11. prosince jsme všichni vytáhli lopaty, i když jsme se na kopeček nedostali, závodili jsme v tahání kamarádů po delší trase. Ale nepředbíhejme. Začátkem měsíce jsme měli za úkol vytvořit ozdůbky na vánoční stromeček před radnicí. Tyto měly vydržet všechny nepříznivé sněhové i dešťové podmínky tak, aby náš stromeček zůstal neporušený a stále krásný. Až bylo hotovo, spolu s  ostatními dětmi jsme šli na náměstí a stromeček hodili do plné krásy, pochválili jsme se za milý výsledek a pozorovali okolí, kdo se právě u našeho díla zastaví. Ale to nebylo jediné tvoření. Bylo potřeba nachystat výrobky s vánoční tématikou i na vánoční trhy, pozvat babičky, tetičky a všechny nejbližší, aby navštívili náš krásný areál a 13.12. v 16.00 se přišli podívat na naše vystoupení, koupit si naše práce a doma své blízké obdarovat. Trochu jsme předběhli sled událostí, ale toto bylo o našem tvoření, a co bylo před…. K dalším našim radostem patřil čert a Mikuláš. Ve škole to vřelo, nikoho však čert neodnesl. Protože jsme byli všichni velice šikovní, dostali jsme od Mikuláše sladkosti. A aby toho nebylo málo, v pátek 7.12. jsme, my starší, soutěžili pod taktovkou vychovatelek Hájkové a Klosowské v tělocvičně. Tam pro nás bylo připraveno tolik her, že jsme některé z časových důvodů nestihly zahrát, splnit všechno, co bylo nachystáno. V průběhu měsíce jsme se někteří byli podívat na vánoční akce ve Vodní tvrzi. Prošli si město, abychom se mrkli na vánoční výzdobu, zda je vše připraveno tak, jak má. Při pobytu venku jsme řádili na sněhu. Takový závod ve stopách dá zabrat, zkuste se trefit koulí do terče, navíc z různých vzdáleností. Poslední týden (někde i dříve) jsme si nazdobili ve všech odděleních stromečky na vánoční besídky. Někteří si zazpívali vánoční písničky, někteří si pouštěli koledy, vše pro vytvoření nezapomenutelné vánoční atmosféry. A očekávali jsme, zda se i v družině dočkáme dárků. Díky kreativitě vychovatelek, jejich nápaditosti tam opravdu dárky byly. Určitě přesně ty, které jsme si přáli. A s tím vším jsme odcházeli na vánoční prázdniny. Těšili jsme se na další pokračování toho krásného, co nám právě prosinec přináší.

Pro naše čtenáře a zájemce o to, co jsme dělali, sepsala vychovatelka Jaroslava Klosowská