Mezinárodní projekt Edison se blíží!

Už příští měsíc budeme mít tu čest přivítat na naší škole skupinu zahraničních studentů z různých koutů světa v rámci atraktivního mezinárodního projektu EDISON (Education – vzdělání,  Drive – nadšení a motivace, Internacionality – mezinárodnost, Students – studenti,  Opportunity – příležitost, Network – síť) pod záštitou mezinárodní organizace AIESEC. Bližší informace zde: https://aiesec.cz/pro-skoly/.

17. – 24. února se tak naše škola změní v jedno velké multikulturní centrum. Anglicky mluvící vysokoškoláci naše žáky 5. až 9. ročníku seznámí se zajímavostmi ze svých rodných zemí jako je např. Kyrgystán, Čína, Kazachstán aj. Jejich prezentace budou obsahovat zeměpisné informace, dále představí historii, kulturu, hudbu, jídla, sporty, zvyky, tradice apod. Navazovat budou četné diskuse, besedy a hry, ve kterých si budou moci žáci přirozeně zlepšovat své komunikační dovednosti v anglickém jazyce. Připravujeme rovněž i odpolední programy, abychom se s našimi hosty mohli ještě více poznat třeba při sportu nebo procházkách po okolí Jeseníku, které jim na oplátku rádi představíme.

Součástí projektu je možnost pro rodiny žáků ubytovat zahraniční stážisty přímo u sebe doma a získat tak další jedinečnou možnost zlepšit si svou jazykovou vybavenost, získat nové zahraniční přátele a stát se ambasadorem české kultury.V případě zájmu prosím co nejdříve (nejpozději do 15. 1.) kontaktujte koordinátora projektu na ZŠ Jeseník Mgr. Martinu Konečnou prostřednictvím e-mailové adresy: martina.konecna@zsjesenik.cz. Zájemci budou osloveni a pozváni na společnou schůzku, kde se dozví podrobnosti o podmínkách ubytování. Termín bude upřesněn.