DEN VÁNOČNÍ GASTRONOMIE V KAPLI

Adventní čas na Jesenicku již tradičně zpříjemňuje prezentační akce Střední školy gastronomie a farmářství Jeseník. Žáci naší školy si každoročně přijdou do Kaple vychutnat pohodovou atmosféru, mnoha dovednostem se přiučit a hlavně poznat všechny obory, které se na SŠ vyučují.
Sdílené zážitky a zkušenosti tak žáky SŠ a ZŠ úspěšně propojují. Naši žáci názorně vidí, jak budoucí cukráře, číšníky, řezníky, kováře a brašnáře zvolený obor baví, jak se ve své práci každoročně zlepšují a sledují nové trendy. Studenti opět představili tradiční i moderní pojetí slavnostně prostřených stolů. Inspirovali stovky spokojených návštěvníků k vánoční či novoroční výzdobě svých domovů.
Střední škola gastronomie ukázala, co všechno jejich studenti umějí a do příštích školních let určitě nalákala další zájemce o studium nejen z naší školy.
Marie Kováčová