Mikuláš

Stejně jako v předchozích letech, tak i letos na první stupeň zavítali Mikuláš, čert i anděl, aby společně zkontrolovali, jak se připravují děti do školy. Nevěřili byste, kolik andílků, čertíků a Mikulášů přišlo do naší školy. Nepořádníky čert pohladil pekelným prachem, to proto, aby věděli, že už o nich pekelníci vědí. Hříšníci nakonec čertovi slíbili, že se polepší, velkou oporou jim byli nejen jejich spolužáci, ale i třídní učitelky. Mikuláš na rozdíl od čerta pohladil šikovné děti vlídným slovem a anděl rozdával sladkosti. Co bylo odměnou pro učitele? No přeci usměvavé tváře „ našich“ dětí.

Závěrem vám ještě prozradím, že čert měl v tento den opravdu napilno, protože zkontroloval nejen děti, ale i pana ředitele a jeho paní zástupkyně. Letos kontrola dopadla na výbornou, tak uvidíme příští rok.
Přejeme všem krásný adventní čas.

Alžběta Červená