Z DÝŇOVÁNÍ ve školní družině rovnou na DÝŇOVOU SLAVNOST na náměstí v Jeseníku

Ve středu 17. 10. a čtvrtek 18. 10. 2018 jsme v obou školních družinách (na B. Němcové i  na Průchodní) uspořádali DÝŇOVÁNÍ (akci pro rodiče s dětmi). Velice mile nás překvapilo, kolik rodičů přišlo a udělalo si čas na to, aby něco vytvořili společně se svými dětmi a zároveň sdíleli kreativní náladu i s ostatními příchozími. K dotvoření příjemné, pohodové atmosféry bylo nachystáno i drobné občerstvení jako domácí buchty, káva, čaj…. A dlabalo se a dlabalo J Nejen všechno dobré na talíři, ale hlavně dýně, které se pak vyřezávaly a dotvářely dle vlastní fantazie každého tvůrce.

Dokončené výtvory jsme pak vystavili ve vestibulu školy a v pátek je přenesli na náměstí, kde se staly nejen ozdobou sobotní Dýňové slavnosti, kterou pořádal spolek Sudetikus, ale zároveň se i zapojily do soutěže o Nejhezčího dýňového bubáka nebo výrobek z dýně. Moc nás potěšilo 2. místo za náš společný výrobek NOEMOVY ARCHY, který vytvořil kolektiv vychovatelů a dětí školní družiny na ZŠ B. Němcové. Největší radost ale máme z dobře povedené akce s velice příjemnou atmosférou a radosti ze společného tvoření. Příště zas! J

Součástí DÝŇOVÁNÍ na ZŠ B. Němcové byl i bazárek oblečení, který díky kreativnímu zapálení do vyřezávání nebyl možná tak úspěšný, ale nějaký ten kousek oblečení se prodal nebo vyměnil, takže to mělo smysl a určitě mu dáme šanci i příště.

Děkujeme všem, kteří přišli, zúčastnili se nebo i jinak pomohli s uskutečněním akce a samozřejmě velké díky patří i spolku Sudetikus za krásnou Dýňovou slavnost na náměstí, které jsme mohli být součástí!