11. místo na RF v přespolním běhu

Na vodu velmi skoupý Stříbrný rybník, písčitý povrch, nulový profil a nádhera babího léta, toť kulisy letošního republikového finále AŠSK v přespolním běhu družstev. To se ve čtvrtek 18. 10. uskutečnilo v areálu kempu nesoucího název po výše uvedeném vodním díle, kteréž to leží nedaleko Hradce Králové.

Jedním z vítězů 15 krajských kol se stalo i družstvo starších žákyň naší Základní školy a na startovní čáře se tak potkalo s další osmdesátkou závodnic z celé ČR. Náš tým ve složení Nikola Zdařilová, Daniela Królová, Ema Kouřilová, Nikol Zemanová a Adéla Churá ambice na celkové umístění neměl, i z důvodu absence dvou zkušených závodnic, kterým zranění či pobyt v zahraničí znemožnily účast.

Nejlepšího individuálního výsledku dosáhla E. Kouřilová, která uzavírala první elitní desítku, celkově pak mladé družstvo naší školy obsadilo velmi pěkné 11. místo. Ale díky třem posledně jmenovaným dívčinám má tento tým potenciál bojovat ještě v dalších dvou letech o výsluní mezi krosařkami z celé republiky. Díky, holky, za výbornou reprezentaci školy v celém podzimním seriálu.

MF