Vodácký kurz

Minulý týden ( 11.-15. 6.) se žáci 9. ročníku vydali vstříc vodnímu dobrodružství. Cílem vodáckého kurzu bylo naučit se základním vodáckým dovednostem – plavbě  na kánoích, na raftech, poznání kraje a  stmelení kolektivu.  Oživením a pro některé i sebepřekonáním byly různé bojové hry a soutěže. Vše dopadlo na výbornou. Plni dojmu zasedli žáci opět v pondělí 18. 6. do školních lavic a hned dostali úkol – napsat ve větách či verších své zážitky. Myslím, že i toto zvládli se ctí. Zde je pár ukázek žákovských prací.

Vodák

Voda stojí, špína všude,

Baťův kanál, to je moje!

Komáři tu poletují,

žáby nám tu popěvují.

Záchody jsou mimo provoz,

lepší lesích, hustý porost.

Mistr Fefáč zná to tu,

vyrážíme na vodu!

Bojíme se o své zdraví,

na lodičkách všechno bolí.

Líbilo se nám tu moc,

nespali jsme ani jednu noc.

Po naložení věcí  do dvou aut a vozíku jsme vyjeli z Jeseníku směr Ostružná, kde jsme z autobusu přestoupili do vlaku. Po celodenní cestě vlakem jsme byli unaveni a jen stěží jsme byli schopni postavit stany. Únava nás neopustila ani druhý den ráno, protože nás asi ve čtyři hodiny ráno probudila bouřka. Postupně jsem si zvykali na řízení lodí i na vyčerpávající bojové hry. Nejvíce jsme si užili středeční výlet do města Strážnice. Naopak nás velmi zmohl celodenní výlet do Rohatce. Odměnou nám byla návštěva obchodu s cukrovinkami. V pátek ráno nás čekalo časné vstávání a balení věcí. Po cestě domů jsme minuli shrnuli naše zážitky a litovali, že je kurz u konce.

Vodácký kurz

Na vodáku nám pršelo jen jednou,

ale často jsme se brodili vodou.

Baťák, to je kanál špinavý,

zato proud tam není žádný.

Na Moravě jsou hezké peřeje,

Janča nám jídlo ohřeje.

Všichni jsme se cítili špinaví,

ve středu nás chytly únavy.

Za rohem jsme měli  chemické záchody,

vzájemně jsme se házeli do vody.

Plno srandy jsme zažili,

vodácký kurz jsme si užili.

Vodák

Když jsem přijel na vodák,

měl jsem chuť na bramborák.

Chtěl jsem si dát pivo,

nalili mi limo