Exkurze Lipová

Dne 4. 6. 2018 žákyně 8. tříd Základní školy Jeseník navštívily Schrotovy léčebné lázně v Dolní Lipové. Exkurze byla součástí školního předmětu pracovní výchova a byla zaměřena na profese vykonávané v oblasti lázeňství.

Na recepci se nám dostalo velmi milého přivítání. Odtud jsme s paní Janíčkovou pokračovali dále do areálu. Měli jsme možnost nahlédnout do nádherné historické secesní vily umístěné v horní části lázeňského náměstí, kde probíhají vodoléčebné procedury a fototerapie léčící lupenku. Zde jsme si vyslechli odborný výklad ohledně léčby i samotných procedur.

Další lázeňskou budovou, kterou jsme navštívili, byla vila Grohmann, kterou nás provázela paní Mitášová. V přízemí jsme si prohlédli lázeňskou kuchyň s jídelnou,  v suterénu Grohmannovy vily útulné moderní wellnes a ve vrchních patrech krásné pokoje pro hosty.

Žákyním byla představena celá řada zajímavých profesí, např. zdravotní sestra, lékař, recepční, kuchař, číšník, pokojská….

Poděkování patří především paní Ruschové, Janíčkové a Mitášové za hezký zážitek a za čas, který nám věnovaly.

Autor: Mgr. Kristýna Čopjanová, RNDr. Miloslava Holubová