Slavíme den dětí aneb pohádkové dopoledne pro školáky a předškoláky

V pátek, ten slavný dětský den, jsme u nás na „Božence“ strávili pohádkové dopoledne. Škola se proměnila v pohádkovou říši, všude pobíhaly víly, stateční princové, Sněhurky, rytíři i králové, potulovali se tady vodníci, našli jsme také Pata bez Mata a další a další. Aby nám nebylo smutno, tak jsme si přizvali ještě všechny předškoláky z jesenických mateřských školek. A tak všichni chodili od stanoviště ke stanovišti, kouleli koblížek do branky, procházeli se botami samotného kocoura, skládali čepici Večerníčka, pomáhali Popelce přenášet hrách, také kreslili pohádkovou postavu, lozili tunelem pro Budulínka, chytali zlatou rybku, trhali ježibabě perníčky ze střechy a ještě další a další úkoly. Odměnou za splněná stanoviště byl sladký a moc dobrý koláček ze Selské pekárny, kam tímto moc děkujeme.

Když už byla stanoviště hotová, tak jsme se vrhli na vílí soutěž. Všude po škole totiž visely indicie, my jsme je museli přečíst, zaznamenat do tabulky a tak přijít na to, jak se která víla na našem obrázku jmenuje. Nebylo to zrovna nejlehčí, ale starší, zdatnější čtenáři nám v mnohém pomohli.

Jak jsme dnes pohádkou a pohádkovými hádankami začali, tak jsme i skončili. Na závěr se předávala pohádková překvapení se sladkostí.

Myslím, že se nám i letošní ročník Pohádkového dopoledne vydařil, a že jsme si jej náramně užili.