Letem světem – květen ve školní družině

Motivační koncert na ZUŠ neproběhl pouze ve školní tělocvičně, ale našel si cestu i do školní družiny. Natálka přišla zahrát našim prvňáčkům a také jim umožnila „osahat“ si nástroj a zadrnkat si na něj.

Přestože je času málo, s našimi třeťáky jsme připravili ke Dni dětí krátké divadelní představení. Pohádka Zvířátka a loupežníci měla velký úspěch jak v našem 1. oddělení ŠD, ale i v 2. a plánujeme také vystoupení ve 3. oddělení. Moc děkuji hercům za jejich ochotu a čas, který tomuto představení věnovaly. Děkuji  rodičům za vzornou přípravu kostýmů a zároveň dětem z prvního  oddělení a keramické dílny, které nám pomohly s kulisami.

Bubny a rytmus v těle koluje naší paní vychovatelce Renatě a dětem z hudební dílny. Své nadšení a lásku k hudbě jste mohli s nimi prožít na Sousedských slavnostech a my na školní zahradě, kde trénovaly.

Jemná motorika prstů, koordinace oko x ruka, soustředění a výdrž, to vše představují korálky, které děti vkládají do šablon. Celý týden jsme se této jemné práci ve školní družině věnovali a některá umělecká díla stála opravdu za to. Snad rodiče ocení drobné dárečky od svých dětí.

A co nás ještě čeká v posledním týdnu? Půjdeme s dětmi do kina, navštívíme Policii ČR a připravíme pro ně soutěž Talentmánie.

Přejeme hezký konec května.

Napsala Gabriela Žáková, vychovatelka školní družiny