Helpíkův pohár aneb umíme první pomoc?

V sobotu 19. 5. 2018 se žáci 5. ročníků ZŠ Průchodní ve složení: Petr Joklík, Jakub Pňáček, Ondřej Čepl, Barbora Osladilová – všichni ze třídy 5. A  a Alexandr Raděj s Janem Zámoravcem ze tř. 5. B zúčastnili okresního kola Helpíkova poháru, které se konalo v areálu Hasičského záchranného sboru v Jeseníku. Účastníci této akce měli prokázat znalosti a dovednosti v oblasti PRVNÍ POMOCI získané přípravami z předešlých dní. Soutěžilo se v pěti disciplínách, přičemž na každou z nich měla dvojice cca 5 minut. Jednalo se o ošetření zlomenin, popáleniny, resuscitaci, epileptický záchvat a posledním úkolem bylo prokázat odvahu slaňováním. Jmenovaní žáci se určitě za své výsledky nemusí stydět. J. Zámoravec a A. Raděj se umístili na 11. místě, O. Čepl a P. Joklík získali 10. místo a pěkné 4. místo obsadila Barbora Osladilová a Jakub Pňáček. Na to, že celkově soutěžilo dvacet dvojic jde určitě o hezké umístění našich žáků. Ukázat svoji připravenost přijeli také žáci ze ZŠ Javorník, ZŠ Lipová Lázně, žáci z Vápenné, Bělé pod Pradědem, Zlatých Hor a samozřejmě nechyběli žáci ze ZŠ B. Němcové. Počasí nám také přálo, i když předpověď původně hrozila deštěm, nakonec přece jen nepršelo. A tak jsem se před 13 hodinou po vyhlášení výsledků s úsměvem na tváři rozešli do svých domovů.

Za přípravu a doprovod zodpovídala V. Morávková