Vítězství na SOŠ a SOU strojírenském a stavebním

Zástupci sportovní třídy VIII. B v úterý 15. 5. dokázali, že ani manuální zručnost jim není cizí. Zvítězili ve vědomostní a především dovednostní soutěži na eMku v konkurenci dalších základních škol našeho regionu. Ale nadšeni jsme i z druhého místa zástupců VIII. A, v jejichž skupině byly zastoupeny i dívky. Kromě rýsování na počítači zvládli všichni na výbornou práci se dřevem, kovářské práce, montáž vodovodního sifonu, stříhání a ohýbání plechu. Tyto aktivity probíhaly v dílnách školy. Žáci měli také možnost prohlédnout si školu od střelnice, která se nachází v suterénu, až po nejvyšší patra, kde je umístěn domov mládeže. Mnohé zaujal pohled z okna na novou budovu sportovní haly, v níž budou probíhat hodiny tělesné výchovy. Škola má velmi dobré prostorové i materiální podmínky, takže žáci, kteří uvažují o studiu některého oboru, získali podstatné informace.
Zástupci vítězné VIII. B: Matěj Doubek, Jaroslav Forajta, Adrian Hamšík, Vilém Juřena, Sebastian Kašník, Filip Kořínek, Robin Nemec, Stanislav Šilc, Štěpán Šolc, Roman Velc
Zástupci VIII. B: Soňa Bačáková, David Horký, Pavel Juřena, Lai Thi Hong Men, Natálie Mitášová, Jaroslav Mrva, Denisa Pešavová, Dominik Toráč, Klára Valčíková, Martin Vogl

L. Janečková