Nebojme se jazyka

Nebojme se jazyka!

Tak zněl název okresního kola soutěže v českém a anglickém jazyce pro žáky čtvrtých a pátých tříd.

Soutěž se konala 20. 4. 2018 na ZŠ Jeseník, na pracovišti Boženy Němcové v dopoledních hodinách. Účastnilo se 8 škol z Jeseníku a okolí: ZŠ Bělá p. Pradědem, ZŠ Česká Ves, ZŠ Zlaté Hory, ZŠ Lipová, ZŠ Mikulovice, ZŠ Vápenná, ZŠ Bernartice a pořádající škola ZŠ Jeseník.

Do angličtiny utvořily školy 10 družstev páťáků, žáci pracovali v tříčlenných skupinách, ve kterých komunikovali a pomáhali si. Hlavními soutěžními disciplínami byl poslech, mluvení – odpovědi na otázky a čtení, psaní – porozumění textu.

V češtině soutěžilo 12 rovněž tříčlenných družstev čtvrťáků a hlavní náplní bylo čtení, porozumění textu, kresba podle přečteného textu a v kreativní části žáci poznávali autory, ilustrátory, skládali pohádkové dvojice a řešili kvíz o příslovích.

Celé dopoledne se neslo ve velmi příjemné a klidné atmosféře, žáci se těšili na hezké ceny a jak to dopadlo?

V anglické části:

1. místo ZŠ Mikulovice
  2. místo ZŠ Zlaté Hory
  3. místo ZŠ Jeseník, pracoviště B. Němcové

V části českého jazyka:

1. místo ZŠ Jeseník, pracoviště B. Němcové
  2. místo ZŠ Lipová
  3. místo ZŠ Jeseník, pracoviště Průchodní

Každé družstvo, i to, které se neumístilo, dnes zvítězilo v očích svých pyšných učitelů a odcházelo s pocitem radosti a dárečkem.

Všem srdečně gratulujeme.

Napsala Mgr. Jana Kozlová a Mgr. Radka Burešová

Výsledkové tabulka  AJ

ZŠ Bernartice 39 10.
ZŠ Mikulovice 56 1.
ZŠ Bělá p. Pradědem 50 6.
ZŠ Česká Ves 1 46 8.
ZŠ Lipová 45 9.
ZŠ Jeseník – Průchodní 51 5.
ZŠ Jeseník – BN 54 3.
ZŠ Česká Ves 2 48 7.
ZŠ Zlaté Hory 55 2.
ZŠ Vápenná 53 4.

Výsledková tabulka ČJ

ZŠ Bělá p. Pradědem 45 9.
ZŠ Česká Ves 46 8.
ZŠ Jeseník – Průch. 1 57 3.
ZŠ Jeseník – Průchodní 2 48 7.
ZŠ Zlaté Hory 44 10.
ZŠ Lipová 1 58 2.