Jak nám to zpívalo na Zvonečku 2018?

Na letošním ročníku okresní pěvecké soutěže lidových písní Zvoneček, pořádaném Duhou Jeseník, opět zazářilo mnoho pěveckých hvězdiček naší školy.

Kdo měl šanci být přítomen 17. 4. na tradičním místě konání Zvonečku – v jesenické Kapli, určitě pocítil lehkou nervozitu všech 73 žáků škol jesenického okresu plynoucí z nevyřknutých otázek jako například: Nepopletu text? Zvládnu bezchybně vyzpívat i ty nejvyšší tóny? Nebude se mi trémou třást hlas? Většina obav byla ale naprosto zbytečná. Kaplí se nesl jeden hlásek libozvučnější než druhý. Porota byla v nezáviděníhodné situaci, musela vybrat ty nejlepší výkony. Z našich žáků se podařilo nejvíce okouzlit porotu dvěma žákyním z 1. kategorie, třem žákyním z 3. kategorie a jedné žákyni ze čtvrté kategorie – výsledky viz níže. Všem „superstars“ moc gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Občas se stane, že těm, kterým se nepodaří umístit na stupních vítězů, ukápne i nějaká slzička. Je to ale zbytečné, protože zpěv a hudba má hlavně těšit, a to se podařilo všem! Těm s diplomem, i bez diplomu. Potěšili svým nádherným zpěvem všechny přítomné a doufáme, že se mu budou věnovat i nadále. To, že pak získávají i ocenění, je příjemný bonus. Děkujeme také paním učitelkám za přípravu zpěváků.

1. kategorie (1. – 3. ročník)
1. Anastázie Vojčáková
2. Beáta Mudrová a  Sofie Štelclová –  ZŠ Jeseník III. C
3.Tereza Rybecká a Mikuláš Jati  a Anežka Stránská ZŠ Jeseník II. A