Tonda Obal na cestách

Tento týden navštívila naši školu v rámci Dne Země společnost Tonda – Obal systému EKO – KOM. Ti nejmenší se naučili rozeznávat základní druhy odpadů, ujasnili si, co patří do barevných popelnic, které jsou běžně na ulicích a seznámili se s několika recyklovanými výrobky. Čtvrťáci a páťáci se seznámili se sběrným dvorem, tříděním všech druhů odpadů, zpracování odpadů a výrobky z recyklovaných materiálů. Děti se nejvíce smály větám, že se do odpadků oblékáme, na výrobu dětské mikiny je potřeba 30 – 40 PET lahví, že z odpadků jíme, pijeme z nich, ležíme a spíme v nich, hrajeme si s nimi, učíme se z nich.

Velice děkujeme oběma lektorům za poutavý, laskavý a jasný výklad, děti vše zaujalo a bavilo, doslova hltaly každé slovo. Je potřeba více a více takových akcí, protože, jak praví klasik: „Zemi máme půjčenou od svých dětí“.