Hurá na klokana!

V pátek 16. 3. 2018 se na naší škole, tak jako na mnoha jiných v republice,  konala soutěž Matematický klokan. Této celosvětové soutěže se zúčastnily všechny naše děti prvního stupně od 2. – 5. třídy a vybraní žáci 2. stupně. Soutěžící řešili úkoly ve třech stupních obtížnosti v časovém limitu 60 minut. Naši nejmenší byli velmi úspěšní.

V okresním srovnání v kategorii Cvrček (2.-3. ročník), kde soutěžilo 471 dětí se do desátého místa umístily 4 děti naší školy! A hned jsme dokonce obsadili dvě 1. místa s maximálním počtem bodů  a to: Nela Poskerová a Natálie Pěčková a do desítky se vlezli  Marek Michálek s Danielem Tschulíkem.

V kategorii Klokánek (4.-5. ročník) soutěžilo 436 dětí a do první desítky se dostaly také 4 děti a to: Jan Cimburek, Tomáš Cenek, Eliška Juhaňáková a opět jsme získali 1. místo zásluhou Benjamína Ševčíka

V kategorii Benjamín (6. – 7. ročník), kde soutěžilo 336 dětí se z celkového počtu 38 řešitelů naší školy do první desítky nedostal nikdo. Ve školním srovnání dopadly výsledky takto:
1. místo- Sára Halfarová
2. místo- Robert Liewehr
3. místo- Adéla Ručková – všichni VII. A.

V kategorii Kadet (8. – 9. ročník), kde soutěžilo 251 dětí se z celkového počtu 32 řešitelů naší školy do první desítky nedostal nikdo, ale ve školním srovnání se žáci umístili takto:

1. místo- Monika Nováčková IX. B
2. místo shodně- Lucie Nováčková (IX. B), Filip Kubáň (IX. A),Hana Řehová (VIII. B)
3. místo shodně- Michaela Chmelařová (IX. A), Lenka Kozlová (VIII. A) a Valérie Honig (VIII. A).

Vítězům gratulujeme a všem děkujeme, že měli chuť si lámat mozky!

Jana Krčmářová a Hana Pavlíková