KNIHOVNA VINCENCE PRIESSNITZE MÁ KULATÉ VÝROČÍ

V letošním roce slaví knihovna v Jeseníku kulaté 70.výročí. Největším dárkem, pro oblíbené knihovnice, jsou určitě stovky
spokojených dětských i dospělých čtenářů.
Paní knihovnice v dětském oddělení připravuje již po několik let pro žáky naší školy lekce informační a čtenářské  výchovy. Cílem je seznámit děti s knihovnou a knihami prostřednictvím zábavných činností a her. Besedy žáky motivují ke čtení, přibližují známé i méně známé osobnosti, spisovatele a ilustrátory. Učí žáky systému řazení a vyhledávání knih.  Pokročilejší čtenáři se naučí efektivnější práci s informacemi, vyhledávání, třídění a zpracovávání.
Pokud jsou děti v knihovně přihlášeny, mohou si půjčené knihy vrátit a rovnou vybírat na domácí čtení knihy nové.Když  mají nějaké přání, mohou se na již známou paní knihovnici s důvěrou obracet.
Způsobů jak dnešní mládež přivést k četbě je mnoho a právě besedy v knihovně jsou jedním z nich.
Na přelomu letošního roku a 2019 čeká knihovnu velká změna. Bude přestěhována do nových prostor budovy v komplexu Divadla Petra Bezruče. Jeseničtí čtenáři si do nového prostředí knihovny určitě cestu najdou.:-)

napsala Marie Kováčová