VÝTVARNÍCI  A  FOTOGRAFOVÉ  V  KAPLI

V pátek 23. února byli v jesenické Kapli oceněni nejlepší výtvarníci a fotografové soutěže, kterou pořádala Charita Jeseník na téma „Co bych Ježíškovi daroval já?“. Letošní jedenáctý ročník hodnotili výtvarníci z Jesenicka a do hodnotící komise byly přizvány i děti, aby soutěž obohatily o dětský pohled. Za naši školu byli oceněni a získali 3. místo v kategorii 8 – 11 let  za své společné dílo tito výtvarníci: Dominik Gruszka, Kristýna Navrátilová a Eliška Podešvová.
Na všechny umělce čekalo, kromě blahopřání a dárků, další překvapení v podobě pohádky. Příběh o přátelství dvou papuchálků Petra a Pavla,  s názvem „Kde je Pavel?“, krásně zahrála nadšená skupinka rodičů s dětmi. Divadlo nás inspirovalo ke čtení a malování obrázků z knih spisovatele a ilustrátora Petra Horáčka. U výtvarníků, fotografů a herců všichni ocenili hlavně fantazii, tvořivost i pečlivost. Malí umělci se o radost z úspěchu mohli podělit se svými rodiči, kteří byli na slavnost pozváni spolu s širokou veřejností. Získat ocenění v soutěži je kladná motivace pro všechny tvořivé děti.

Marie Kováčová