Recitátorská jedenáctka

Opět po roce jsme se sešli ve čtvrtek 22. 2. s mladými recitátory z 2. stupně, aby předvedli, jak se zvládli naučit své prozaické či veršované texty – a nejen to. K dovednostem recitátora patří také schopnost zaujmout posluchače a správně pracovat se svým hlasem.  Všech 11 zúčastněných zpříjemnilo čas i porotě složené z vyučujících českého jazyka, která se zaposlouchala do příběhů o ufonech, bezhlavém rytíři, Malém princi nebo o nácviku pohádky o Popelce.  V kategorii 6. – 7. ročník zaujali tito přednášející:  1. místo obsadil Lukáš Hlobil, 2. místo Barbora Doleželová a 3. místo Daniela Řehulková.  V kategorii starších žáků (8. – 9. ročník) se umístili:  1. Martin Vogl, 2. Anna Koriťáková a 3.  Adrian Hamšík.  Vždy první dva z každé kategorie postupují do okresního kola Dětské scény, které se bude konat v Kapli 15. 3. 2018. Žáci se budou muset doučit ještě druhý text, ale doufáme, že to zvládnout a postoupí i do krajského kola v Olomouci. Budeme držet pěsti.

Napsala: Jana Zlámalová