Úspěchy našich žáků v OK olympiády z dějepisu a zeměpisu

Slovo olympiáda je nyní velmi často skloňovaným pojmem a my, učitelé a žáci Základní školy Jeseník, jsme pyšní nejen na výkony našich sportovců v Jižní Koreji, ale i na medaile, které získali úspěšní řešitelé okresních kol ve vědomostních soutěžích v oblasti dějin a zeměpisu. V konkurenci většiny základních škol okresu a jesenického gymnázia zvítězil v OK Zeměpisné olympiády Tomáš Budina z VI. A (kategorie A) a pomyslnou bronzovou medaili získal Tomáš Jurčaga z VII. A (kategorie B). V  OK Dějepisné olympiády svými znalostmi vybojoval 3. místo Martin Vogl z VIII. A. Tomáš Budina a Martin Vogl budou reprezentovat naši školu v krajských kolech na konci března, budeme jim držet pěsti a doufat v ocenění.

Jana Zlámalová, Romana Grosičová