Zapojili jsme se do Tříkrálové sbírky Charity ČR

S našimi čtvrťáky, žáky IV. C třídy , jsme si letos řekli, že pomůžeme babičkám a dědečkům v Javorníku v Domově pokojného stáří sv. Františka Javorník. Přihlásili jsme se na výzvu Charity Jeseník do Tříkrálové sbírky, načetli všechny náležitosti a pustili se do práce. Chodili jsme koledovat čtyři dny po večerech i dopoledních, byla to pěkná šichta :-), ale stokrát se nám to vyplatilo nádhernými zážitky.

Bylo krásné roznášet radost, zpívat, dívat se, jak staré babičky pookřejí, poslouchat, jak dědečkové vzpomínají, kterak také koledovali, jak malé děti valí oči, jak mnozí zpívají s námi, celé rodiny se schází u dveří a poslouchají nás, sousedé už netrpělivě vyčkávají, až půjdeme také k nim, …

Navzájem jsme se na sebe všichni usmívali a bylo nám dobře.

Doufáme, že vybrané penízky postačí na velkou rekonstrukci Domova.

Děkujeme Charitě Jeseník, že nám umožnila tento krásný zážitek a děkujeme také rodičům, bez jejichž pomoci bychom nemohli jít koledovat.

Napsala Radka Burešová, dospělácký doprovod koledníků a třídní učitelka IV. C.