VÁNOČNÍ PEČENÍ – to je škola panečku!

Pro naši třídu 5. A  se stalo tradicí, vtáhnout se do atmosféry Vánoc pečením perníčků. Letos jsme šli už potřetí, a protože jsme už páťáci, rozhodla se paní učitelka, že si pečení užijeme se vším všudy. Rozdělili jsme se do pěti skupin. Každá skupina si musela donést nejen formičky, ale i nakoupit a přinést všechny suroviny potřebné k výrobě těsta a na zdobení. V den D jsme všichni s nadšením přišli do školy a přemístili jsme se do kuchyňky v Duze. Nejdříve jsme si vyrobili těsto (nebyla to žádná sranda), ti co těsto nehnětli, tak zatím nachystali plechy, které vyložili papírem na pečení, nachystali válečky na válení těsta, formičky na vykrajování a vymíchali vajíčko na potření upečených perníčků. Když bylo těsto hotové, začali jsme ho válet a vykrajovat. Vykrájené tvary jsme dávali na plech a plné plechy paní učitelka dávala do trouby péct. Až byly všechny perníky upečené, umyli, utřeli a uklidili jsme nádobí a nachystali se na zdobení. Nejpovedenější perníčky jsme vybrali na soutěž, která proběhla na Vánočním jarmarku.

Celý den se nám moc líbil, nic jsme nepokazili. Perníčky byly moc dobré a spoustu jsme si jich donesli domů.

Iveta Bartuňková tř. uč.