Výkony našich zpěvaček byly oceněny

Ve čtvrtek 30. listopadu 2017 byly stěny jesenické Kaple svědky libozvučných tónů zpěváčků základních škol našeho okresu. Tomuto velkému dni, kdy mohli vybraní žáci předvést svůj hudební talent a krásný hlas, však předcházela pečlivá příprava. Ne, opravdu se nekonalo pověstné přišel, viděl, zvítězil. Tak snadné to nebylo! Před soutěží jako je Duhová písnička je nutné svědomitě vybrat vhodnou píseň, která bude typově i hlasově vyhovovat danému zpěvákovi, a pak ve škole za pomoci učitelek hudební výchovy a také doma pravidelně trénovat, pilovat a odstraňovat případné nedostatky. V den D „už jen“ zmobilizovat síly, překonat trému a snažit se, aby daný výkon porotu přesvědčil o tom, že si zaslouží ocenění. Opravdu nelehký úkol! Ale naše zpěvačky a zpěváci se s ním statečně poprali. Mám-li hovořit za druhý stupeň, tak musím podotknout, že všem vyslaným žákyním se vystoupení opravdu povedlo. Obecenstvu a porotě poskytly úžasný emotivní zážitek a čtyři z nich skončily na stupních vítězů! Za skvělou reprezentaci děvčatům děkujeme a k výsledkům (viz níže) blahopřejeme.

III. kategorie (6. a 7. ročník)

2. místoSofia Joanidu (VII. A), Nela Becisová (VII. C)

3. místoBarbora Doleželová (VI. B)

IV. kategorie (8. a 9. ročník)