Děti dětem aneb čertování ve škole

Dnes jsme zažili všichni ve škole poněkud jiný den. Po chodbách se toulala hejna čertíků a andělíčků, nechyběli ani Mikulášové. Všichni na sebe jukali za rohem, vyčkávali překvapení, a když byli ve třídách, plnili čertovské i andělské zábavné úkoly. Dokonce někteří ze starších spolužáků – čtvrťáci, připravili pro své mladší čertovské kolegy čertovský rej v tělocvičně. Mohli jsme tak shlédnout a vyzkoušet si čertovské kvízy, čertovskou deku, čertí hledání, chůzi podle navigace, mohli jsme si také vyrobit čertíka Bertíka, vybrat si svého anděla, poskládat andílka či čertíka z puzzlí, rozeznat, co k čertovi patří, a co je Mikulášovo a andělovo a také vyzkoušet hádanky z čertovského guláše! Prostě čertíci a zábava, kam se podíváte. Odměnou pro nás všechny byla návštěva hlavní trojice čertů, andělů a Mikuláše ve třídách, kde se hříšníci zpovídali ze svých školních hříchů, slibovali nápravu a také recitovali básničky a zpívali písničky. Mikuláš jim pak dal dárečky, za které moc a moc děkujeme.

Takový den se nám všem moc líbil a děkujeme všem andělům, Mikulášům i čertíkům, kteří se na něm podíleli.