PROJEKT  NAŠE  MĚSTO

Většina našich žáků se zúčastnila oficiálních oslav 750 let města Jeseníku. Děti s nadšením sdělovaly své zážitky ze Středověké slavnosti, která nabídla velkolepý program pro malé i velké. Někteří byli přítomni i u odhalení sochy sv. Jana Nepomuckého na Masarykově náměstí.
V rámci projektu  NAŠE  MĚSTO  pro 1. – 5. ročník jsme podzimní dny využili k prozkoumání některých míst. Líbily se nám květinové berušky a páv i vylepšená květinová výzdoba v centru města. Prošli jsme si dva nově vybudované úseky cyklostezky a někteří žáci je s rodiči už i vyzkoušeli. Nadchla nás ptačí voliéra a vylepšené prostředí v parku na náměstí Svobody. Ve Vodní tvrzi  a v Katovně jsme na výstavách prošli dějinami města od jeho nejstarších počátků až po současnost. Navštívili jsme také výstavu fotografií v divadle, kde jsme viděli, jak povodně v roce 1997 poničily naše město i jeho okolí a jak se místním lidem podařilo postupně vše zrekonstruovat.
Děti se také vyjadřovaly k tomu, co v našem městě chtějí. Odpověděli jsme si na to, kde se v Jeseníku cítíme dobře a která místa si zaslouží zvelebení. Těšíme se na další sportovní, kulturní a společenské akce, které pro nás město připravuje. Přejeme si, aby se naše město nadále rozvíjelo a zkrášlovalo.