Putování za Duhovou královnou

Letos jsme v září marně čekali na babí léto, proto jsme se nakonec rozhodli vyrazit na pobyt v přírodě na začátku října. I když obloha ráno vypadala zamračeně, nakonec nám počasí přálo a dokonce i místy vykouklo usměvavé sluníčko. Děti z 1. A a z 1. B třídy vyrazily vybaveny kouzelnými hůlkami hledat Duhovou královnu. A jak to dopadlo? Během cesty do Smetanových sadů děti plnily zajímavé úkoly, učily se spolupracovat ve skupinách a vzájemně si pomáhat. Poznávaly, jak je důležité chránit přírodu, hledaly pohádkové postavičky, zazpívaly si známé písničky z filmových pohádek, házely šiškou na cíl a dokonce luštily záhadnou šifru. A nakonec je čekala hádanka s obrázkem a s říkankou. Všechny děti splnily nelehké úkoly Duhové královny a jejich hůlka zářila všemi duhovými barvami. Tu sladkou odměnu musely ještě samy najít schovanou v lese, ale to už byla hračka, a tak se sladké bonbóny v puse jen rozplývaly.

Prostě, kamarádi, byl to bezva den!

Zapsala: Zdeňka Mrosková, Irena Václavková