„KRÁL HABINY“ aneb „ŠEST STATEČNÝCH“

V úterý 3. října 2017 se šest dětí z naší školy vydalo na závody v orientačním běhu do Velké Kraše. Závody pod názvem Král Habiny byly vypsané pro kategorii 6. – 9. ročník, ale naše škola vyslala děti z prvního stupně, a to jednoho třeťáka a pět páťáků. Závody byly perfektně organizačně zvládnuté, všichni účastníci měli zajištěné občerstvení, po celou dobu měli připravený horký čaj, měli se kde převléci a schovat před chladem a deštěm. Závodilo se ve dvojicích, každá dvojice měla mapu a čip. Délka tratě a počet kontrol byl upraven podle věku, jen naše děti se musely smířit s tím, že budou závodit v kategorii 6. – 7.  třída. Podle jejich výsledku si s tím, ale nedělali hlavu, protože chlapci se umístili na 1. a 3. místě, děvčata na 6. místě. A kdo vlastně hájil barvy naší školy a jak se umístili?

1. místo:     Václav Mrkvica (3.A)  a  Benjamin Ševčík (5.B)

3. místo:    Jakub Pňáček (5.A)  a  Petr Joklík (5.A)images

6. místo:    Barbora Osladilová (5.A)  a  Eliška Brabencová (5.A)

Všem zúčastněným gratulujeme. Chtěla bych ještě poděkovat panu Mrkvicovi (tatínkovi Václava Mrkvici), který nás na závody ochotně dovezl a přivezl zase zpět.

Iveta Bartuňková