Vytrvalé nohy našich žáků slavily úspěchy

Loukou a lesem, jen to pole chybělo, se hnaly smečky dětí při Okresním kole v přespolním běhu AŠSK. Pořadatelství se v posledním zářijovém úterý jako každoročně zhostila ZŠ Lipová-lázně, která v lyžařském areálu na Miroslavi připravila náročné tratě.

Zní to jak ohraná píseň, která však nikdy nezevšední, ale žáci naší ZŠ Jeseník opět hráli prim ve startovním poli. A to nejen ti z 2. stupně na budově Nábřežní, zocelení rozšířenou výukou sportovní přípravy, ale letos i jejich mladší spolužáci z budov na ul. Průchodní a B. Němcové. Celkový zisk 16 medailí je úctyhodný, vždyť autobus tu sbírku kovů málem zpět neuvezl.

Pro zlato si doběhli V. Sekaninová (3. A), M. Bernatík (3. C), V. Gajdošová (5. C), D. Bakeš (6. B), M. Jonášová a B. Vrbovský (oba 9. B). Stříbro si na krk pověsili N. Poskerová (3. B), J. Pleva (3. C), J. Kouřilová (4.C), T. Cenek (5. C), E. Kouřilová (6. B), M. Juřík (7. C) a J. Medek (9. B). Bronzem pak kolekce doplnili M. Kupka (3. B), D. Tichá (5. B) a E. Korytářová (7. C).

Družstva žákyň a žáků 6. – 7. roč. a žáků 8. – 9. roč. si svými výkony vybojovala účast v krajském kole, které se poběží 12. 10. v Jeseníku a nezbývá než poděkovat za skvělou reprezentaci školy a ať to fičí i na krajské úrovni.