BEZPEČNOST BEZ HRANIC

Žáci naší školy se 8. září již tradičně zúčastnili pravidelné akce Bezpečnost bez hranic, která se konala dopoledne na hřišti Priessnitzových léčebných lázní. Policisté předváděli zadržení zločince nebo práci služebních psů, hasiči a záchranáři zase zasahovali při simulované nehodě, vojáci ukázali bojový výcvik. Pozorně jsme také sledovali seskok parašutistů.Trojice mužů vyskočila z letadla z kilometrové výšky a musela se trefit do malého prostoru, který obklopovaly stovky nadšených diváků. Letošní novinkou byla ukázka výcviku dvojice policejních koní, který přijeli až ze Zlína. Součástí celého programu byla i charitativní akce Pomáhejme, když můžeme.

Celý program se všem líbil, přinesl nám hlavně hodně praktického poučení a společných zážitků v třídních kolektivech.