Beseda o filmu

Všichni se už se těšíme na prázdniny – zasloužené 2 měsíce odpočinku. Právě tolik času ovšem potřebují tvůrci loutkového (animovaného) filmu k natočení 1 dílu večerníčku.  V úterý  20.6.  se žáci 6., 7. a 8. ročníku setkali s režisérem, spisovatelem, scénáristou a výtvarníkem,  panem Cyrilem Podolským, který se podílel i na tvorbě  večerníčku Krysáci, Pat a Mat  nebo legendárních Králících v klobouku.

Žáci se přesvědčili , že výroba loutky není vůbec jednoduchá záležitost a že natočení  1 scény někdy zabere i celý den.  Měli možnost  si  prohlédnout  svého oblíbeného krysáka Huberta , laboratorního potkana Edu i jejich rekvizity.   Zhlédli také krátkou ukázku nově připravovaného  animovaného seriálu Šiflík a Šuflík.

Starší žáci si  mimo jiné připomněli jména tvůrců filmového  umění  – bratrů Lumiérů  a  díky mnoha filmovým ukázkám se seznámili   s různými filmovými žánry.

Napsala: Jana Zlámalová