Naši kluci sedmí na republice ve vybíjené!

Přiznám se, že neznám moc obyvatel našeho okresu Jeseníku, kteří mohou říct, že byli na mistrovství republiky. Ale žáci naší školy ZŠ Jeseník se opět po pěti letech zúčastnili 10. republikového finále ve vybíjené, které se uskutečnilo 13. a 14. 6. 2017 v Kempu Pecka (Královéhradecký kraj) a navíc našim klukům se podařil fantastický úspěch: 7. místo. Tohoto finále se účastnilo 16 nejlepších školních družstev z celé České republiky. Družstva byla losem rozdělena do čtyř skupin, kde hrálo „každé s každým“. Naši kluci skončili druzí ve skupině, kde kromě nás hrály školy z Prahy, Karlových Varů a Liberce. O postup do finálové skupiny (nejlepší čtyři) jsme v baráži podlehli konečnému vítězi, chlapcům z Havlíčkova Brodu (sportovní škola zaměřená na míčové hry). Ale to není vše a dovolím si říct, že další fakt překonává i naše umístění, jelikož Lukáš Maceček z našeho týmu byl oceněn cenou fair play olympioničkou v běhu na lyžích Květou Peckovou za to, že přiznal dotek míče při vybíjení, kterého si ani jeden z obou rozhodčích v zápalu boje nevšiml.  A možná to byl právě ten jeden život, který rozhodl o našem dalším postupu. Rozhodně se na Lukáše nebudeme zlobit, naopak měli bychom mu zatleskat za tento sportovní čin a zároveň si přát, aby všechny naše děti se takto fair play chovaly a to nejen při sportovních utkáních. Co dodat závěrem: snad jen to, že doufám, že to nebyla naše poslední účast na republice, protože vybíjená je velmi potřebná a skvělá hra, která je založená na soudružnosti družstva, postřehu, hbitosti, síle, pochopení taktiky a dodržování pravidel, hra, kde nechybí emoce a zároveň, kde nedílnou součástí je také již zmiňovaný smysl pro fair play. Kluci, děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Sestava týmu: Kategorie A – chlapci:

Daniel Bakeš, Petr Vetešník, Ondřej Urban, Denis Wesley (všichni V.B), Bohuslav Černý, Vítězslav Kovář (oba V.A), Karel Zelinka, Jakub Sytař, Jan Cimburek (všichni IV.A), Jan Grepl, Benjamin Ševčík, Lukáš Maceček (všichni IV.B)    (Trenér Mgr. Vilém Otruba)

Zapsal: Mgr. Vilém Otruba