Pohádkové dopoledne, aneb, jak jsme slavili Den dětí

V pátek 2. 6. jsme na Boženě Němcové slavili Den dětí v pohádkách a abychom na to nebyli sami, pozvali jsme si naše budoucí prvňáčky z jesenických školek. Školu jsme vyzdobili pohádkově a umístili 13 pohádkových stanovišť, např. chůze v gumákách u Kocoura v botách, lovenní rybek u Zlaté rybky, přenášení hrachu u Popelky, sbírání perníčků u Perníkové chaloupky, házení do branky u Koblížka, prolézání tunelem u Budulínka. V pohádce Obušku z pytle ven jsme si zaskákali v pytlích, také jsme skládali puzzle v pohádce Jak šla zvířátka do světa a u Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého jsme chodili se zavázanýma očima kolem lana! Za všechny splněné úkoly jsme obdrželi sladkou odměnu v podobě výbormého koláčku od Selské pekárny, které tímto velice děkujeme za sponzorský dar!!

Letos jsme také plnili novou soutěž: Poznej podle indícií jméno víly. Tato soutěž byla nová a museli jsme v ní prokázat dobré čtenářské dovednosti. Prvňáčkům pomohli starší kamarádi a všem se i tato vílí soutěž líbila.

Nejen naši školáci, ale také předškoláci jsme si dopoledne báječně užili a těšíme se na příští rok!!