Olympijský den na Nábřežce i za účasti Alžběty II.

A nejen to. Samotnou britskou panovnici doprovázela kompletní kapela Beatles, která přicestovala z Velké Británie v tradičním double deckeru. Věčné Řecko zastupovala suita starověkých bohyň a filosofů, žhavé flamengo nám zatančily úchvatné španělské tanečnice, zatímco studený sever reprezentovala skupina sněhem ošlehaných norských lyžařů. Německá výprava pak dorazila rovnou z mnichovského Oktoberfestu a švýcarský tým doprovázely tři krávy Milky. Nezklamala ani ruská výprava, jež byla pod vedením Ivánka a Nastěnky komplet prošpikována agenty ruské tajné služby a babylón evropských národů pak doplňovali žabožrouti z Francie a tým domácí České republiky.

Věřte nebo nevěřte, ale nejde o žádný hoax. To se jen žáci naší školy na budově Nábřežní opět utkali v soutěžích Olympijského dne, který je součástí projektu Sport nás spojuje, a dle svého výběru reprezentovali různé evropské země. Nechyběly tak ani tradiční olympijské atributy, jako je nástup výprav pod vlajkou s pěti kruhy či slib závodníků ve třech světových jazycích. Postupně pak žáci v rámci ročníku změřili své síly v soutěžích stolních i zahradních her, biatlonu či v závodě série Spartan race.

A ptáte se po výsledcích? O ty tady opravdu nešlo, neboť jak praví klasik – každý vítěz, kdo projel cílem, ať v modrém či bílém. A společně prožitý čas, ať už nad přípravou či při samotných soutěžích, nás prostě spojil.

IMG_7251 IMG_7256 IMG_7271 IMG_7269 IMG_7264 IMG_7260