Orientační běh – 2. ročník World Orienteering Day

Ve středu 24. 5. naše škola, ve spolupráci s OB Zlaté Hory, uspořádala u příležitosti 750 let města Jeseníku a World Orienteering Day – Den Orientačního běhu.

Závody byly organizované nejen pro žáky naší školy, ale také pro odvážlivce s ostatních škol.

V 8:30 hod. byli do terénu vypuštěni první běžci a to ze dvou míst – z areálu Průchodní a z louky před gymnáziem Jeseník.

Děti běžely ve třech kategoriích: A. pro 1. – 3. třídu, B. pro 4. – 6. třídu a C. pro 7. – 9. třídu.

Pro nejmenší byla trasa situována především do areálu Voršilek a kolem Vodní tvrze. Starší děti hledaly lampiónky s kleštičkami i na náměstí a v jeho blízkém okolí. Cíl měli všichni v areálu Voršilek, kde na děti čekal čaj, diplom a na nás pořadatele spokojený úsměv malých sportovců.

I přes zakaboněné počasí a riziko deště se na start postavilo celkem 645 žáků ze ZŠ Jeseník, ZŠ Fučíkova, ZŠ Stará Červená Voda a Gymnázia Jeseník.

A kdo vlastně vyhrál? Vyhráli všichni, kteří se zůčastnili a doběhli do cíle 🙂

DSC_1064 DSC_1074 DSC_0887

Další foto naleznete ve FOTOGALERII