Sousedské slavnosti

V sobotu, dne 20. května se potkali sousedé na Masarykově náměstí v Jeseníku, aby společně oslavili 750. narozeniny města. Lákaly je stánky plné dobrot, výrobků a suvenýrů, živá hudba a rytmus bubnů. Program oslav zajistili děti a učitelé z mateřských a základních škol v Jeseníku.
Žáci 1. – 5. ročníku s dětmi hudebně-dramatického kroužku pod vedením paní učitelky Václavkové a Stúpalové připravili pásmo písniček, básniček a pohádku O Palečkovi. Rodiče povzbuzovali s nadšením malé umělce a vytvořili tak hezkou atmosféru vystoupení.
Žáci 5.C a D představili výsledky ankety, ve které se ptali obyvatel Jeseníku, co se jim ve městě líbí a co by popřáli Jeseníku k narozeninám. Největší zájem vzbudila soutěž Kampak vedou tyto dveře? Kolemjdoucí se ochotně zapojovali do hádání a poznávali známá místa ve městě podle vstupních dveří. Za odměnu dostali propisku s logem školy.
Mnozí obdivovali narozeninový dort, který vytvořili žáci 4. C pod vedením paní učitelky Grygárkové. Dort byl „upečený“ s láskou ke zdejšímu městu a ukazoval zajímavá místa a historické památky Jeseníku a okolí. Na náměstí byly vystaveny i výtvarné práce žáků naší školy, kteří se zúčastnili soutěže Co bych chtěl ve městě změnit…
1. místo v kategorii prostorové práce – kolektivy získalo 2. oddělení ŠD za práce Strašidelný hrad, Parkur a Dinopark.
1. místo v kategorii plošné práce získalo 1. oddělení ŠD pod vedením paní vychovatelky G. Žákové.
2. místo v kategorii plošné práce získalo oddělení ŠD pracoviště Průchodní.
1. místo v kategorii společné práce získala třída 4. C za práci Jeseník budoucnosti 750 – 850 let pod vedením paní učitelky Grygárkové. Všem žákům i pedagogům gratulujeme.
I přes chladné počasí se Sousedských slavností zúčastnilo mnoho obyvatel Jeseníku a ukázalo se, že zdejší lidé se umí dobře bavit a děti z jesenických školek a škol se nebojí vystoupit a dokážou zaujmout. Všem, kteří se na programu podíleli, patří poděkování.

sousedské slavnosti 2

sousedské slavnosti 3