Opět úspěch!

Matematická „olympiáda“ pro čtvrťáky. Tak by se dalo nazvat tradiční setkání malých matematických „hlavounů“ v Javorníku. Protože matematická olympiáda je až od 5. ročníku, pořádá každoročně javornická škola obdobnou soutěž už pro čvtrťáky. 25.4. 2017 se sjelo do Javorníku 39 nadaných dětí z celého okresu, což jak uvedli organizátoři ze Základní školy v Javorníku, je doposud nejvyšší počet. Měli hodinu na to aby se poprali s jedenácti složitými příklady, za něž mohli získat 21 bodů. To se podařilo jen jedné žákyni z Lipové – Markétě Macečkové. Náš nejúspěšnější byl Benjamín Ševčík – 3. místo s 18 body.
Naši školu reprezentovali tito žáci:
Z Průchodní – Lukáš Kropáč – 14 bodů, Petr Joklík 14 bodů, Jan Cimburek 10 bodů.
Z B. Němcové – Tomáš Cenek 15 bodů, Ondřej Vrána 14 bodů, Adrian Skoupil 12 bodů.
Všechny tyto výsledky patří do první poloviny zúčastněných, tedy skvělý úspěch nejen pro žáky, ale také jejich vyučující. V rámci této soutěže jsme mohli navštívit místní plavecký bazén a po dobu, kdy se testy opravovaly, jsme si užili čas také na místním hřišti. Přes dnešní sněžení se nechce ani věřit, že jsme mohli být v tričkách a vyhřívat se na sluníčku. Klukům děkujeme za reprezentaci naší školy a budeme se těšit na další ročník.

Gabriela Žáková

Matematická soutěž pro IV. ročník (2)

Matematická soutěž pro IV. ročník (1)