Nebojme se jazyka aneb Čtenáři, do toho!

21. dubna naše škola připravila dvě akce okresního formátu  na téma Nebojme se jazyka. Týmy čtvrťáků se přišly porovnat v jazyce českém v soutěži Čtenáři, do toho!, páťáci zažili  Anglické dopoledne. A že se naše děti neztratily, ba dokázaly, že umí, to nás velmi těší.

Čtenáři, do toho!

Hlavní myšlenkou letošního klání čtvrťáků ve čtenářských dovednostech, bylo 750 – leté výročí města Jeseníku s krásným názvem „ Jeseník – město v srdci přírody“. Přišlo si zasoutěžit 11 týmů z okolních škol a to ve čtyřech disciplínách.
1) Yes-kvíz, aneb práce s textem
2) Hra Infocentrum – práce s různými druhy materiálů – hledání v letácích, mapách, tiskovinách, propagačních brožurách
3) Přání k narozeninám – kreativní část, tvorba přání s výběrem slov
4) Rébusy – práce s tajenkou, hádání místních názvů

Družstvo IV. A ve složení Jan Jelínek, Sára Tschuliková a Petr Joklík vybojovalo skvělé 1. místo a družstvo IV. B .Všichni se snažili a výkony byly vyrovnané. Žáci vytvořili krásná přání městu Jeseníku, která budou vystavena na Sousedských slavnostech dne 20. 5. 2017. Dokázali pracovat s textem, spolupracovat, řešit problémové situace, pomáhat si a komunikovat.

Za organizátorky:  Jarmila Koukolová a Radka Burešová.

Výsledková listina

Pořadí
1. ZŠ Jeseník – Průchodní 1
2. ZŠ Písečná
3. ZŠ Jeseník – Boženy Němcové 2
4. ZŠ Jeseník – Boženy Němcové 1
5. ZŠ Jeseník – Průchodní 2
6. ZŠ Vápenná
7. ZŠ Česká Ves
8. ZŠ Česká Ves
9.-10. ZŠ Bělá pod Pradědem
9.-10 ZŠ Stará Červená Voda
11. ZŠ Mikulovice

Anglické dopoledne

„Let’s play with English“ bylo mottem již tradičního setkání tříčlenných družstev žáků pátých ročníků, kteří se sešli v pátek 21. 4. 2017 na pracovišti Boženy Němcové v učebně anglického jazyka. Hlavním cílem bylo strávit příjemné dopoledne ve společnosti vrstevníků a přitom si porovnat jazykové dovednosti v anglickém jazyce. A protože Jeseník letos slaví 750. výročí svého založení, téma soutěže bylo jasné: „Towns and cities“.
Letos jsme přivítali 12 družstev, která soutěžila ve 2 základních disciplínách – „Reading and writing“ a „Listening“. Bonusovým úkolem bylo napsat a nakreslit přání městu Jeseník k narozeninám. Tento bonusový úkol nakonec rozhodl o konečném pořadí družstev. Všechna družstva podala pěkný výkon, bodový rozdíl byl minimální.
Také tady jsme byli velmi úspěšní, neboť družstvo V. A – Filip Jackulák, Kamil Turza a Leona Svobodová – vyhrálo a družstvo V. B – Tomáš Budina, Martin Horký a Denys Kuzyk – skončilo těsně na 4. místě. Těšíme se za rok na opětovné shledání.

Za organizátorky: RNDr. Miloslava Holubová, Mgr. Hana Pecinová

Výsledková listina

Pořadí
1. Jeseník, Průchodní 2
2. Javorník
3. Bělá pod Pradědem
4. Jeseník, Průchodní 1
5. Česká Ves 1
6. Vápenná
7. Mikulovice
8. Jeseník, Boženy Němcové
9. Česká Ves 2
10. Písečná
11. Skorošice
12. Stará Červená Voda

Gratulujeme všem zúčastněným!!! Těšíme se na další ročník.

Pochvala a poděkování patří žákům 2. stupně ZŠ Jeseník, učitelům a všem, kteří pomohli s organizací soutěže a jejím vyhodnocením.

Nebojme se jazyka (1)

Nebojme se jazyka (2)